Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені за допомогою космічного телескопа зафіксували аномальне виверження протозорі віком 100 000 років
Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) нещодавно зафіксував виверження протозорі L1527 — це дало науковцям можливість зібрати унікальні дані для вивчення зореутворення. Спостереження у ближньому інфрачервоному діапазоні показали, як молода зірка проривається через туманність, з якої вона утворилася.
Вчені пояснили: протозоря L1527, віком близько 100 000 років, накопичує масу і випускає потужні відтоки матеріалу. Протопланетний диск постачає матеріал, частина якого формується вздовж осі обертання зірки, створюючи відтоки, що врізаються в навколишнє середовище, утворюючи ударні хвилі.
У середньому інфрачервоному діапазоні астрономи виявили три ключові регіони. У центрі на фото позначено червоним кольором протозорю, оточену щільним пилом і газом. Біля червоної області у білому кольорі розташовані пил, вуглеводні та іонізований неон — це свідчить про хаотичний процес акреції. Синім кольором позначені поліциклічні ароматичні вуглеводні, які розходяться у міжзоряний простір.
Нові спостереження надають астрофізикам цінні підказки про процес зореутворення і підкреслюють важливість продовження досліджень у цій галузі. «JWST допомагає розкривати таємниці космосу та краще розуміти процеси, що відбуваються у Всесвіті», — наголосили науковці.