Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені заявили, що кліматична катастрофа на Землі можлива з ймовірністю у 62%
Нові наукові дані свідчать, що збереження чинного кліматичного курсу людства може призвести до перетину кількох критичних точок неповернення з імовірністю 62%. У дослідженні, проведеному Університетами Ексетера та Гамбурга, вказано: ці ризики можна суттєво зменшити шляхом переходу до більш сталих шляхів розвитку з меншими викидами парникових газів.
Вчені проаналізували ймовірність перетину 16 основних компонентів кліматичної системи Землі. Серед них — обвал великих льодовикових щитів, загибель тропічних коралових рифів та деградація тропічних лісів. Згідно з найконсервативнішим сценарієм, теперішній рівень кліматичної політики веде до суттєвого ризику перетину щонайменше одного з таких порогів.
Попри загрозливі прогнози, дослідники наголошують, що уникнути критичних змін ще можливо. Один із авторів, Якоб Дойтлофф, підкреслює, що перехід до сценаріїв з нижчими викидами дозволяє значно зменшити ризики. Особливо важливо, що навіть у випадку деградації Амазонії чи відтавання вічної мерзлоти, подальше «доміно» з іншими точками неповернення малоймовірне.
Дослідження базувалося на п’яти соціально-економічних сценаріях розвитку, які охоплюють різні рівні глобального потепління. Результати чітко вказують: без швидкого перегляду нинішнього курсу світ може втратити контроль над незворотними процесами в кліматичній системі.
Професор Тім Лентон з Глобального інституту систем Ексетера заявив, що потрібно не лише уникати негативних точок неповернення, але й запускати «позитивні» — структурні зміни в економіці та суспільстві, які допоможуть досягти безпечного і стійкого майбутнього.