Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені здійснили революційне відкриття білих космічних дір на противагу чорним

5:19 pm, 16 Квітня, 2024

Фізик-дослідник чорних дір у космосі Карло Ровеллі нещодавно виявив цікавий феномен. Оскільки речовина, з якої складається чорна діра, намагається стиснутися у ніщо, вона досягає точки, в якій відскакує назад, і створює гіпотетичний об'єкт під назвою біла діра. Про це пише IFLScience.

За словами Ровеллі, з чорної діри, як відомо, нічого не може вбратися, але ці об'єкти з плином часу можуть еволюціонувати в білі діри, в які навпаки нічого не може потрапити.

Наразі у науково-популярній літературі білі діри представляють, як протилежність чорним дірам. Вчений вважає, що це саме так, хоча повна теорія чорних і білих дір значно складніша. Вона містить повну геометрію простору-часу і його динаміку.

За словами Ровеллі, на перший погляд, білі діри не відрізняють від чорних дір. А проте, біла діра зрештою випромінює все, що знаходиться всередині, і зникає. Чорна ж діра випромінює лише своєрідну форму теплового випромінювання відомого як випромінювання Гокінга, і таким чином випаровується. Фізик вважає, що чорна діра після випаровування перетворюється на білу діру.

За словами науковця, наблизитися до білої діри можна. Перш ніж впасти всередину, відбудеться удар об матерію, яка виходить назовні. Час, який знадобиться, щоб дістатися до цього зіткнення, буде коротким для людини, але довгим, якщо дивитися на нього на відстані.

Видимих доказів існування білих дір немає. Але є натяки на це. «Можливо, загадкова темна матерія створена з безлічі маленьких білих дір», — припускає Ровеллі.

Нагадаємо — автори свіжого дослідження, опублікованого в журналі Physical Review D, вважають, що темна матерія створює зірки, що вибухають. Згідно з дослідженням, вибух зірки з темної матерії випускатиме специфічне випромінювання — його можна виявити завдяки його впливу на звичайну матерію. Відкриття дасть змогу зрозуміти, з чого насправді складається темна матерія і чи дійсно містить відомі науці аксіони.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$67,683.71

-2.50%

ETH

$3,818.17

2.02%

BNB

$597.41

-2.89%

XRP

$0.52

-0.93%

SOL

$176.53

-1.17%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше