Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені здійснили революційне відкриття яке пояснює походження супутників Юпітера та Нептуна
Астрофізики з Forschungszentrum Jülich та Лейденського університету запропонували нове пояснення незвичайних орбіт об'єктів за межами Нептуна, відомих як транснептунові об'єкти. Вчені припускають, що мільярди років тому через Сонячну систему пролетіла зірка, трохи менша за Сонце. Це близьке зіткнення могло порушити орбіти транснептунових об'єктів, надавши їм сильно нахилені та витягнуті шляхи навколо Сонця, пише Interesting Engineering.
Теорія науковців також пояснює, чому деякі з цих об'єктів могли бути захоплені Юпітером і Сатурном та стати їх нерегулярними супутниками. На відміну від звичайних супутників з круговими орбітами, нерегулярні супутники мають нахилені та витягнуті орбіти.
Команда провела понад 3 000 комп’ютерних симуляцій і виявила, що найкраще пояснення для цих орбіт — це зірка, яка була приблизно на 20% легшою за наше Сонце і пролетіла на відстані 16,5 мільярда кілометрів від Сонця, що в 110 разів більше відстані між Землею та Сонцем.
Це відкриття також може пояснити орбіти деяких об'єктів, як-от карликова планета Седна, чиї орбіти практично перпендикулярні до планетарних орбіт, а також інші небесні тіла, що рухаються в напрямку, протилежному до орбіт планет.
Результати дослідження були опубліковані в журналах Nature Astronomy та Astrophysical Journal Letters.
Нагадаємо — 7 і 8 вересня планета Сатурн перебувала у протистоянні — положенні, коли Земля опиняється майже на прямій лінії між Сонцем і газовим гігантом. У цей період Сатурн було видно у найбільшому розмірі з можливих, він став найяскравішим на небі. Наступного разу таке явище можна буде спостерігати лише 21 вересня 2025 року.