Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені змогли розгадати аномальні радіосигнали у космосі, що випромінюють у декілька разів більше енергії, ніж Сонце
Астрофізики наблизилися до розгадки таємниці дивних радіосигналів з космосу, відомих як швидкі радіосплески (FRB). Такі сигнали спостерігаються дуже рідко і випромінюють величезну кількість енергії за долі секунди. Вони настільки потужні, що можуть випромінити стільки ж енергії за мілісекунди, скільки Сонце виробляє за кілька днів. Більшість з них з’являються лише один раз, і лише 3% повторюються, пише Space.
Дослідники скористалися новими даними, отриманими радіотелескопом CHIME у Канаді, щоби проаналізувати одноразові FRB і зрозуміти їх природу. Вони вивчили поляризаційні властивості 128 одноразових FRB, що втричі збільшило кількість відомих джерел FRB з відомими поляризаційними характеристиками. Порівняння цих результатів з даними про повторювані FRB вказує на суттєві відмінності між цими двома типами сигналів.
Поляризація сигналів вказує на наявність надзвичайно потужних магнітних полів навколо джерел одноразових FRB. Це дозволяє припустити, що ці сигнали походять з менш екстремальних середовищ з нижчою частотою сплесків. На відміну від цього, повторювані FRB можуть розсіюватися при проходженні через матеріали навколо джерела, що пояснює їхні інші властивості.
На початку цього року вчені визначили походження найпотужнішого і найвіддаленішого FRB, який виник у групі з семи галактик. Раніше вважалося, що FRB пов’язані з нейтронними зорями — пульсарами та магнетарами, однак нові дослідження розширюють наукове розуміння цих загадкових сигналів.