Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені знайшли місце на Марсі, де може існувати життя
Нові дослідження свідчать, що найбільші шанси знайти наявне життя на Марсі не на його поверхні, а глибоко у корі планети. Знахідки науковців пов’язані з метаном, сезонні коливання якого вперше зафіксував ровер Curiosity. Вчені вважають, що ці варіації можуть бути наслідком діяльності мікроорганізмів, схожих на земні метаногени, пише Phys.
Метаногени — це одноклітинні організми, які використовують водень для отримання енергії та виділяють метан. Вони здатні виживати в екстремальних умовах, таких як глибини земної кори, підлідні озера Антарктиди чи надсолоні кисневі басейни океанів. Аналоги таких середовищ можуть існувати на Марсі, зокрема у глибинах кори, під полярними шапками або в солоних потоках, які час від часу з’являються на схилах кратерів.
У новому дослідженні вчені проаналізували земні середовища, схожі на марсіанські, та визначили ключові умови для метаногенів: температурні діапазони, рівень солоності, значення pH і наявність розчиненого водню. Потім вони зіставили ці умови з даними про Марс.
Найбільш перспективною зоною виявилася рівнина Ацідалія Планітія у північній півкулі Марса. За даними дослідження, кілька кілометрів під її поверхнею температура достатня для існування рідкої води з відповідними показниками pH і солоності. Ці умови можуть бути ідеальними для життя метаногеноподібних організмів.
«Тепер головне завдання — знайти спосіб дослідити цю область, адже потенційне відкриття життя на Марсі може докорінно змінити наукове уявлення про Всесвіт», — підсумували науковці.