Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені знайшли нову загрозу для Землі, яка може спричинити закипання планети
Науковці виявили нову причину, яка посилює глобальне потепління — зміни в структурі хмарного покриву Землі. Як повідомляє PHYS.org, в умовах потепління клімату хмарний покрив змінюється таким чином, що збільшує нагрівання планети. Згідно з новим дослідженням, яке проводилося під керівництвом професора Йоханнеса Куааса з Лейпцизького університету та професорів Юн Хана і Хао Луо з Університету Сунь Ятсена, хмарний покрив зменшується більше вдень, ніж вночі.
Вчені пояснили: цей процес зменшує охолоджувальний ефект вдень, тоді як нічний зігрівальний ефект посилюється, що спричиняє посилення глобального потепління. Хмари не лише відображають сонячне світло назад у космос, охолоджуючи планету, але й діють як «ковдра», утримуючи тепло вночі. Таким чином, вони відіграють важливу роль у регулюванні клімату Землі.
У дослідженні використовувалися дані супутникових спостережень та дані шостого етапу проекту взаємного порівняння пов’язаних моделей (CMIP6), що охоплюють період з 1970 по 2014 рік і включають прогнози до 2100 року. За словами Хао Луо, вдень хмарність скорочується, що зменшує короткохвильовий альбедо ефект (здатність поверхні чи космічного тіла відбивати та розсіювати випромінення — ред.), а вночі посилюється довгохвильовий парниковий ефект.
Асиметрія хмарного покриву викликає позитивний зворотний зв’язок, який посилює глобальне потепління. Зміна хмар є важливим фактором, який потрібно враховувати при розробці сценаріїв кліматичного майбутнього та аналізі впливу різних факторів, включаючи парникові гази, аерозолі та хмари.
Науковці наголошують на необхідності ще більшого скорочення викидів парникових газів, оскільки хмарний покрив не лише реагує на потепління, але й посилює його.