Астрономи зробили важливий крок у дослідженні можливих сигналів від інопланетного життя, зафіксувавши повторювані радіоімпульси з далекої галактики. «Швидкі радіосплески» (FRB) є загадковими явищами, що тривають лише кілька мілісекунд, але виділяють стільки ж енергії, скільки Сонце за кілька днів, пише Popular Mechanics.
Дослідники вперше помітили повторювані імпульси ще у 2015 році, однак нова серія сигналів, виявлена у галактиці на відстані близько 500 мільйонів світлових років від Землі, дозволила зосередити увагу на можливих джерелах їх походження. Серед гіпотез — магнетари (тип нейтронних зірок із сильними магнітними полями) або навіть штучні сигнали, створені технологічно розвиненими цивілізаціями.
Аномальні сигнали були зафіксовані за допомогою радіотелескопів канадського пректу CHIME. За словами дослідників, одна з найбільш інтригуючих особливостей — регулярність імпульсів: вони повторюються кожні 16 днів, що може вказувати на те, що джерело має обертальний рух або знаходиться в системі з кількома об'єктами.
Телескоп CHIME
Попри те, що значна частина наукової спільноти схиляється до природного походження FRB, вивчення цих сигналів залишається важливим для розуміння космічних явищ і потенційного існування інших форм життя. Наступні дослідження, у тому числі за допомогою потужних телескопів, як-от Джеймс Вебб, можуть пролити більше світла на незвичне явище.