Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені зробили історичне відкриття щодо залишків рідкісної зірки всередині метеорита
Вчені Університету Кертін в Австралії виявили всередині метеорита рідкісний пил, що залишився після спалаху наднової. Про відкриття повідомляється у статті, опублікованій у The Astrophysical Journal.
Дослідники використовували метод, званий атомно-зондовою томографією, щоб проаналізувати частинки пилу всередині зразка метеориту ALH 77 307, виявленого в Антарктиді. Цей вуглецевий хондрит є примітивним (первинним) метеоритом, тобто він утворився з міжзоряної речовини, і містить частки мінералів, які виникли з газу більш ранніх зірок.
Одна з частинок мала вкрай незвичайне співвідношення ізотопів магнію-25 та магнію-24. Досі найекстремальніше відхилення ізотопної сигнатури 25Mg/24Mg від стандартного зразка досонячних зерен становило 1200 проміле, проте цього разу відхилення склало рекордних 3025 проміле.
Такий високий вміст ізотопів магнію-25, порівняно з іншими стабільними ізотопами, магнію кидає виклик сучасним зірковим моделям, пишуть дослідники. Найбільш правдоподібним сценарієм їх походження є наднова незвичайного типу, що характеризується вибуховим горінням водню.