Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені зробили революційне відкриття нової властивості світла
Дослідники з Університету Каліфорнії в Ірвайні (США) виявили новий спосіб взаємодії світла з матерією. Результати дослідження опубліковані на сайті Tech Explorist.
Було визначено, що фотони мають властивість набувати в кремнії значний імпульс, аналогічний імпульсу електронів у твердих матеріалах, коли вони обмежені просторами нанометрового масштабу. Хоча використанню кремнію в оптоелектроніці перешкоджають погані оптичні властивості, пористий і наноструктурований кремній може виробляти світло після впливу видимого випромінювання.
Для експериментів дослідники виготовили у своїй лабораторії зразки кремнієвого скла, прозорість яких варіювалася від аморфної до кристалічної. Вони піддали кремнієву плівку завтовшки 300 нанометрів впливу сильно сфокусованого лазерного променя.
У районах, де температура не перевищувала 500 °C, процедура призводила до утворення однорідного скла. В областях, де температура перевищувала 500 °C, утворювалося гетерогенне напівпровідникове скло. Ця «плівка з легкого спіненого матеріалу» дозволила дослідникам спостерігати, як електронні, оптичні та теплові властивості змінюються у нанометровому масштабі.