Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені з’ясували, що інопланетян приваблювало життя на Землі лише в часи динозаврів
Вчені з Корнелльського університету висунули припущення, що в епоху динозаврів ймовірність того, що Земля приверне увагу потенційного позаземного життя, була вищою, ніж сьогодні. Астробіолог Ребекка Пейн та астроном Ліза Кальтенеггер провели дослідження, змоделювавши 540 млн років історії Землі, щоб зрозуміти, як могли розвиватися біомаркери, що вказують на наявність життя.
Науковці виявили, що певні пари біомаркерів, такі як кисень і метан, озон і метан, були більш помітними 100−300 млн років тому. Цей період збігається із розквітом рослин, що призвело до підвищення рівня кисню в атмосфері Землі.
Дослідження дозволяє припустити, що на основі світлових відбитків цієї епохи будь-які позаземні телескопи, що спостерігають за Землею, мали б більше шансів виявити ознаки життя у юрському періоді порівняно із сьогоденням. Отримані результати дають астрономам нові можливості для пошуку придатних для життя планет, переконані вчені.
Зауважимо, що на початку листопада науковці повідомили справжню причину світового колапсу, який знищив динозаврів 66 мільйонів років тому. За словами вчених, динозаври вимерли не через зіткнення з астероїдом, а через викинуті уламки сміття.
Заява була зроблена командою Королівської обсерваторії Бельгії, яка визначила, що пил з подрібненої гірської породи викинуло в атмосферу Землі - це заблокувало сонячне світло і створило перешкоду фотосинтезу рослин. Нове моделювання показало, що кількість пилу становила близько 2000 гігатонн, що в 11 разів перевищує вагу Евересту, і затрималася в атмосфері на 15 років, спричинивши глобальну ядерну зиму.
Саме через ядерну зиму, за словами вчених, рослинність на Землі загинула, що призвело до голодування багатьох травоїдних видів, у тому числі динозаврів. «Кліматичний колапс став початком катастрофічного масового вимирання, внаслідок якого Земля втратила близько 75% всіх живих істот», — пояснили дослідники.