Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені з’ясували, що відбудеться з Сонячною системою, якщо у ній з’явиться нова планета
Дослідники з Єшива Університету та Space Science Endeavours розглянули, як міжзоряні об'єкти або планети-блукальці можуть бути захоплені Сонячною системою. Наукова робота, опублікована в Celestial Mechanics and Dynamical Astronomy, вивчає можливість так званого «постійного слабкого захоплення». Це особливий стан, коли об'єкт залишається прив’язаним до Сонця, але не переходить до стабільної орбіти, інформує Science Alert.
Вчені пояснили: захоплення міжзоряних об'єктів залежить від «фазового простору» Сонячної системи — складної багатовимірної моделі, яка описує можливі орбітальні конфігурації. У цьому просторі існують точки постійного захоплення, де об'єкт може залишатися на тривалий час, а також слабкого захоплення, коли орбіта є тимчасовою.
Автори підрахували, що в найближчі 50 тисяч років шість зірок пройдуть поблизу Сонця. Їхні гравітаційні взаємодії можуть виштовхнути об'єкти з Хмари Оорта в напрямку внутрішньої Сонячної системи, де вони мають шанс потрапити в точки захоплення.
Хоча ймовірність появи в нашій системі планети-блукальця або міжзоряного об'єкта низька, дослідження підтверджує можливість їхнього захоплення. Майбутні відкриття, зокрема за допомогою обсерваторії Вери Рубін, допоможуть краще зрозуміти ці об'єкти та їхній потенційний вплив на Сонячну систему.