Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені з’ясували, яке космічне тіло могло б зробити Землю непридатною для життя
Науковці з’ясували, що якби в Сонячній системі існувала так звана суперземля між орбітами Марса та Юпітера, гравітаційні зміни зробили б клімат Землі та інших планет хаотичним і потенційно непридатним для життя.
Дослідники з Флоридського технологічного інституту, Емілі Сімпсон і Говард Чен, змоделювали альтернативну Сонячну систему, в якій суперземля займає місце між Марсом і Юпітером. За їхніми розрахунками, така планета спричинила б суттєві збурення орбіт Марса, Венери та Землі, провокуючи екстремальні кліматичні зміни.
Довідково: суперземля — планета, більша за Землю, але менша за Нептун.
Суперземлі — поширений тип планет у Чумацькому Шляху, однак у нашій Сонячній системі вони відсутні. Однак, якби у ранній період формування Сонячної системи гігантські планети, такі як Юпітер і Сатурн, були меншими, могла б утворитися суперземля за орбітою Марса.
Гравітація суперземлі змінила б орбіти землеподібних планет на ексцентричні (подовжені та вузькі) чи нахилені. Це призвело б до екстремальних сезонів — дуже суворих зим і надмірно спекотних літ.
Планети також могли б швидко переходити від льодовикових періодів до аномального потепління, що зробило б стабільне існування життя вкрай складним.
Навіть планета з масою, лише трохи більшою за Землю, могла б викликати значно суворіші зими й літа, але все ж залишила б умови на Землі придатними для життя.
Однак більш масивні суперземлі, особливо ті, що мали б ексцентричні орбіти, призвели б до катастрофічних наслідків для стабільності орбіт Землі, Венери та Марса.
Це дослідження допомагає краще зрозуміти, чому наша Сонячна система, позбавлена суперземель, є унікальною, а також які виклики можуть чекати на життя в інших зоряних системах.