Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчений створив програму, що демонструє, як людський голос може звучати на інших планетах
Науковець Тімоті Лейтон з Саутгемптонського університету (Велика Британія) розробив програмне забезпечення, яке відтворює звуки планет та супутників. Воно також демонструє, як може звучати голос людини у позаземному середовищі.
Акустичні дослідження стали важливими етапами космічних місій Mars InSight та Mars 2020. Кожен марсохід, що працював на червоній планеті, мав спеціальні активні і пасивні акустичні датчики, які працювали у широкому діапазоні - від дуже низьких частот (інфразвук, нижче порогу чутності людини) до ультразвуку (вище порогу чутності людини).
«Десятиліттями ми відправляли камери на інші планети нашої Сонячної системи й багато чому навчилися у них. Однак ми ніколи не чули, як звучить інша планета — до місії з марсоходом Perseverance», — заявив Лейтон.
Унікальні властивості атмосфери планет впливають на швидкість звуку та його поглинання. Наприклад, розріджена марсіанська атмосфера, багата на вуглекислий газ, поглинає більше звуку, ніж земна. У такому випадку людські голоси та шуми здаються слабшими, приглушеними.
Передбачення того, як поширюватиметься звук у космосі, важливе для проектування мікрофонів та динаміків, які використовуватимуть астронавти у майбутніх місіях на Марс. Крім того, програма Лейтона може бути корисною для науково-фантастичних фільмів та ігор, які захочуть зробити звучання інших планет або ж людини у позаземному середовищі більш автентичним.
Наразі ПЗ вченого використовуватимуть у планетаріях і музеях. У випадку з Марсом воно відтворюватиме реальні звуки, зібрані завдяки американсько-європейській команді Perseverance та китайській місії Zhurong. У випадку ж з людськими голосами у космічному середовищі - наразі їх генеруватиме сама програма.