Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчений з Гарварду довів існування розумних інопланетян у Всесвіті
Гарвардський астрофізик Аві Лоеб вважає, що пошуки розумного життя у Всесвіті варто зосередити не лише на радіосигналах, а й на вивченні космічного сміття. У 2023 році він очолив експедицію в район Папуа-Нової Гвінеї, щоб знайти металеві сфери, які, за його гіпотезою, можуть бути залишками міжзоряного метеорита або навіть технологічних артефактів іншопланетного походження. Попри скептицизм наукової спільноти, Лоеб вважає, що такі дослідження можуть допомогти знайти сліди позаземних цивілізацій, пише Live Science.
Науковець переконаний, що варто шукати не лише радіосигнали, а й фізичні об'єкти, які могли потрапити до Сонячної системи. Він пропонує створити програму моніторингу міжзоряних об'єктів, що могли б містити технологічні залишки позаземних цивілізацій. Лоеб наголошує, що досі людство зосереджувалося переважно на пасивному очікуванні сигналів, але активний пошук артефактів у нашій околиці міг би принести значно більше результатів.
Ілюстрація «Оумуамуа» — дивного об'єкта розміром з космічний корабель, який, ймовірно, прибув з іншої зоряної системи. За словами астрофізика Аві Лоеба, схожі об'єкти можуть містити сліди інопланетних технологій. Джерело: Bjorn Bakstad via Getty Images
На думку вченого, технологічне сміття може бути найпереконливішим доказом існування позаземного інтелекту. Він порівнює це з аргументом Блеза Паскаля про існування Бога, підкреслюючи, що, якщо можливість відкриття інопланетного життя реальна, то наслідки цього будуть величезними. Тому Лоеб закликає до зміни підходу у вивченні Всесвіту та активного пошуку матеріальних слідів інших цивілізацій.
Нагадаємо — торік у листопаді Пентагон оголосив про розгортання нової системи спостереження Gremlin для моніторингу Невідомих Аномальних Явищ (UAP) або ж НЛО. Вперше ця технологія буде використовуватись на постійній основі, починаючи з першого кварталу 2025 фінансового року. Попри це, відомство заявляє, що доказів існування інопланетян або їхньої технології нема