Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вірогідність, що росія використовуватиме криптовалюти для обходу санкцій, зменшилась до нуля
За словами аналітиків, які поспілкувались із Сointelegraph, вірогідність, що росія використовуватиме криптовалюти для транскордонних платежів, мінімальна — цифрові активи складно контролювати.
Державі-терористу важливо мати повний контроль над власними коштами та їх переміщенням, а це неможливо у випадку з криптовалютами, випущеними в Сполучених Штатах, включаючи основні стейблкоїни, такі як Tether та USD Coin. «Під санкції можуть потрапити цілі групи адрес, при взаємодії з якими токени будуть вважатися „брудними“, а контрагенти можуть відмовитися від транзакцій з такими адресами», — зазначив старший партнер Emet Law Firm Едуард Давидов.
Єдиний вихід для росії - створення власної криптовалюти, втім і тут усе не просто. Демократичні країни не зацікавленні у здійсненні транзакцій з російськими криптовалютами, адже вони будуть прив’язані до рубля та не вартуватимуть нічого. Наразі в росії сподіваються на підтримку Китаю — на початку наступного року росія планує використовувати цифрову національну валюту у взаємних розрахунках з Китаєм, намагаючись «зменшити глобальну фінансову гегемонію Вашингтона». Центральний банк країни-терориста вже проводить тестування цифрового рубля. Це відбувається у час, коли санкції проти Москви через її агресивні військові дії в Україні обрізали доступ росії до інфраструктури світового фінансового ринку.
Щодо криптовалютних санкцій для росії - Європейський Союз оголосив про намір посилити обмеження на криптовалютні транзакції для росіян. Відтепер вони взагалі не зможуть здійснювати перекази на європейські криптовалютні гаманці. Також, згідно з законопроектом США Russia Cryptocurrency Transparency Act — росія не зможе захиститися від санкцій за допомогою криптовалют. Держустанови США також досліджуватимуть, як найефективніше допомогти Україні в економічному розвитку.