Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Власники криптовалюти на росії потрапили під санції ЄС через війну в Україні
Європейський Союз ввів новий, 14 пакет санкцій проти держави-терористки російської федерації, спрямований на подальше обмеження фінансового сектора і здатності вести бізнес на світовій арені. Серед іншого, під санкції потрапили російські банки, система фінансових повідомлень SPFS та криптовалютні сервіси, які можуть бути пов’язані з оборонною промисловістю країни-агресорки.
Згідно з новими обмеженнями, європейським банкам заборонено використовувати систему SPFS, що є російським аналогом міжнародної системи SWIFT. Банки третіх країн, підключені до SPFS, втрачають можливість вести бізнес з компаніями з ЄС. Рада Європи складе список банків, які підпадають під ці обмеження. Регулятор ЄС у своєму заявленні зазначив: «Ці заходи значно посилюють наші фінансові санкції, забороняючи європейським банкам за межами росії використовувати SPFS, що ускладнить можливість росії здійснювати зовнішню торгівлю».
Окрім банків, ЄС також націлився на криптовалютний сектор окупантів. У березні цього року США ввели санкції проти ряду російських операторів цифрових фінансових активів, криптообмінних служб і блокчейн-сервісів. До санкційного списку потрапили такі компанії, як «Лайтхаус», «Атомайз», B-Crypto, Web3 Tech, «Системи розподіленого реєстру» та інші.
Експерти пов’язують ці кроки з легалізацією ЦФА для міжнародних розрахунків на росії. Також є інформація, що російські сировинні компанії почали використовувати криптовалюту, зокрема стейблкоїн USDT, для проведення розрахунків. Це також привернуло увагу регуляторів.
Нагадаємо, що у жовтні 2022 року Європейський Союз ввів обмеження на використання криптовалютних транзакцій для росіян, що призвело до блокування російських акаунтів на деяких європейських трейдингових біржах. Відзначається, що новий пакет санкцій може призвести до більш серйозних обмежень для криптовалютних сервісів держави-терористки.
Раніше ми також інформували, що країна-терористка рф та держава-спонсор тероризму Іран шукають рішення, які допоможуть спростити торгівлю між країнами, одне з таких — криптовалюти. Вони досліджують можливості використання цифрових валют центральних банків (CBDC) та інших цифрових фінансових активів.