Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вперше у Європі 3D-принтери використають для будівництва безкоштового житла для населення
У німецькому місті Люнен розпочнеться будівництво соціального житла з використанням 3D-друку. Проект передбачає створення триповерхових будинків із двома квартирами на кожному поверсі площею від кв. м до 81 кв. м.
Перші два поверхи будуть надруковані на 3D-принтері COBOD BOD 2, а третій — виготовлять з дерева. Процес друку одного будинку триватиме близько 100 годин. Про масштабний проект оголосив виробник 3D-принтерів COBOD. Його реалізує компанія Peri 3D Construction, яка також відома будівництвом центру обробки даних для KRAUSGRUPPE.
«Ми раді можливості продемонструвати, наскільки швидко, ефективно та ресурсоощадно 3D-принтер може створювати житловий простір і який потенціал відкривається в сегменті багатоквартирних будинків», — наголосив керуючий директор Peri 3D Construction Фабіан Мейєр-Бретц.
COBOD BOD 2 надрукує перші два поверхи за кресленнями за 100 годин, пошарово укладаючи суміш, схожу на цемент, із роботизованого сопла. Раніше цей принтер створив сейсмостійкий будинок за 26 годин. В екстер'єрі перших двох поверхів залишиться оригінальна бетонна конструкція з характерним ребристим зовнішнім виглядом стін, а дерев’яний поверх оброблять фасадною обшивкою. Крім дерев’яної підлоги та даху, будівельники також встановлять вікна, проводку та сантехніку.
Фабіан Мейєр-Бретц вважає, що технологія вже придатна для широкого використання у будівництві. Він очікує, що найближчими роками 3D-друк будинків стане популярним у Німеччині.
Нагадаємо — компанія COBOD також бере участь у будівництві першого в Україні навчального закладу за допомогою технології 3D-друку. Як повідомили представники Львівської міської ради, унікальною спорудою стане новий навчальний корпус для першокласників школи № 23.
«Ця школа — це 506 кв. м, які ми разом з партнерами COBOD International та 3DCP Group плануємо побудувати до 1 січня. Те, що вже є, було надруковано всього за 48 годин і ця фаза будівництва буде завершена протягом двох тижнів. Загалом відкриття школи заплановано на 1 січня», — розповів засновник гуманітарного фонду Team4UA Жан-Крістоф Боні.