Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вперше в історії дослідники технологічного стартапу Neuralink випробують мозкові імпланти на людях
Компанія Neuralink, заснована скандально відомим мільярдером Ілоном Маском, отримала дозвіл на перші клінічні випробування мозкового імпланту на людях ще у травні, а тепер підбирає перших добровольців. Дослідження, яке триватиме близько 6 років, передбачає імплантацію інтерфейсу мозок-комп'ютер (BCI) за допомогою хірургічного робота R1 в область людського мозку, що відповідає за рух. Початкова мета проекту — дати людям можливість керувати курсором чи клавіатурою комп’ютера силою думки.
Представники Neuralink оголосили про отримання схвалення від незалежної ради з етичних питань для початку набору учасників першого клінічного випробування свого мозкового імпланту для пацієнтів із паралічем кінцівок. Дослідження, яке отримало назву PRIME (Precise Robotically Implanted Brain-Computer Interface), націлене на оцінку безпеки імпланту N1 та хірургічного робота R1, а також функціональності BCI.
Імплант N1 реєструє нейронну активність за допомогою 1024 електродів, розподілених по 64 ниткам. Ці надгнучкі і ультратонкі нитки дозволяють мінімізувати пошкодження при імплантації та подальшому використанні.
Кандидатами можуть стати люди, які страждають на параліч унаслідок травми шийного відділу спинного мозку або аміотрофічного бічного склерозу. Проте компанія не розкрила, скільки людей буде залучено до участі у дослідженні, яке займе близько 6 років. Раніше компанія планувала включити до нього 10 пацієнтів, але FDA запропонувало скоротити це число через побоювання щодо безпеки випробувань.
У голові хірургічного робота R1 інтегровані оптичні системи та датчики, що включають 5 камер, а також обладнання для оптичної когерентної томографії (ОКТ).
Нагадаємо — у червні цього року Маск заявив, що його стартап Neuralink проведе пряму трансляцію першої операції з імплантації чипа у мозок людини. При цьому Маск не уточнив, як довго триватиме операція для кожного пацієнта. Також поки невідомо, чи буде трансляція або запис ефіру доступний широкій громадськості.