Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вперше в історії науковці пояснили природу аномальних блукаючих планет Сонячної системи
Дослідники пропонують нове пояснення для походження так званих планет-блукальців — об'єктів, що подорожують космосом незалежно від зірок. Про це пише Universe Today.
Нові спостереження виявили у Туманності Оріона 540 об'єктів з масою, подібною до маси Юпітера, 8% з них утворюють подвійні системи, названі JuMBO (об'єкти-близнюки юпітерівської маси — ред.).
Планети-втікачі - це світи, які були викинуті з власних планетних систем і блукають космосом. Вважається, що в Чумацькому Шляху існує до квадрильйона таких планет. Якщо у Сонячну систему увійде планета розміром з Юпітер, це може змінити орбіти існуючих планет, включаючи Землю. Такі зміни можуть спричинити катастрофічні наслідки для життя на нашій планеті.
Планети JuMBO, про які йдеться у новому дослідженні, мають відстань між компонентами в діапазоні 28−384 астрономічних одиниць. Це схоже на типову відстань між компонентами зірок-близнюків. Це також вказує на те, що JuMBO могли початково утворитися як пара маломасивних зірок, проте значну частину їхньої маси «вибили» потужні спалахи іонізаційного випромінювання від найближчих масивних зірок. Отже, вони є не подвійними планетами, а залишками невдалих зірок-близнюків, що втратили масу через фотоефект.
Астрофізики вважають, що це також може пояснити наявність супер-юпітерівських мас у багатьох планет-блукальців, які під впливом потужного випромінювання могли покинути зоряні системи.