Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вперше в історії науковці успішно інтегрували живу істоту у роботизовану систему
Науковці з Каліфорнійського технологічного інституту працюють над проектуванням роботів-медуз, які збиратимуть дані про стан океану. Пристрої, що об'єднують живі організми та електроніку, зможуть контролювати температуру, рівень солоності, насичення води киснем та інші параметри, на які впливає зміна клімату.
У лабораторних умовах вчені імплантували медузам «кардіостимулятор», який контролює швидкість плавання. При цьому вони виявили, що якщо змусити медуз плавати швидше, ніж зазвичай, тварини стануть ефективнішими та не потребуватимуть додаткових стимулів.
У новій роботі вчені створили для тварин спеціальні аеродинамічні капелюхи. Вони надягають гаджети на обтічну куполоподібну частину медузи й роблять її більш обтічною. Також під «капелюшком» можна розміщувати датчики та іншу електроніку.
У випробуваннях, проведених в унікальному вертикальному резервуарі з водою з вертикальною течією було виявлено, що медузи, оснащені кардіостимулятором і «капелюшком», плавають у 4,5 раза швидше, ніж природні медузи, що несуть вантаж тієї ж ваги.
Раніше ми розповідали про винахід міжнародної групи науковців, які створили справжню шкіру для робота, що чутлива до світла та дотиків. Дослідники замінили звичайну шкіру грибним міцелієм. Під час експерименту, після нанесення поживної маси та зразків гриба, рухома модель Термінатора заввишки 7 см повністю вкрилася його біомасою, яка самостійно розрослася. Покриття проявило чутливість до зміни освітлення і дотиків. Вчені дійшли висновку, що на його основі можна створити справжню сенсорну систему, що матиме властивості справжньої шкіри.