Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вперше в історії науковці зафіксували чорну діру аномального кольору
Астрономи з проекту Event Horizon Telescope (EHT) досягли нового наукового прориву, вперше спостерігаючи чорні діри на іншій частоті, що дозволило отримати деталізованіші зображення. Використовуючи кілька телескопів із масиву EHT, вони змогли спостерігати Всесвіт з найвищою роздільною здатністю, ніж коли-небудь досягнутою з поверхні Землі, на частоті 345 ГГц. Нововведення дозволяє вченим зробити на 50% чіткіші зображення, ніж попередні знімки двох відомих чорних дір: M87* і Стрільця A*, пише Space.
Раніше перші зображення чорних дір були отримані на частоті 230 ГГц, але вони залишалися дещо розмитими. Нові спостереження на частоті 345 ГГц дозволяють побачити чорні діри з більшою чіткістю та деталізацією, що дає можливість вивчити їх раніше невідомі властивості.
Вчені прагнуть отримати багатоколірні зображення гарячого газу, що обертається навколо чорних дір, одночасно спостерігаючи на частотах 230 ГГц і 345 ГГц. Це дозволить побачити об'єкти, які раніше були недоступні для дослідження.
Революційний прорив у спостереженні чорних дір порівнюють з переходом від чорно-білих фотографій до кольорових, що значно підвищує рівень деталізації. Вчені впевнені, що це допоможе дізнатися більше про природу чорних дір і про процеси, які відбуваються навколо них.