Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вперше в історії науковці змогли пояснити, чому атмосфера Землі витікає у космос
The Washington Post інформує: науковцям вдалося розгадати загадку тривалістю понад 60 років — чому з атмосфери Землі відбувається витік частинок у космос. Виявилося, що за це відповідає раніше невідоме глобальне електричне поле, що має потужність як годинникова батарейка. Цікаво, що цієї кількості енергії достатньо, щоби виштовхувати легші іони з атмосфери.
У кінці 1960-х років супутники зафіксували швидкий потік частинок, які вилітали з атмосфери Землі зі швидкістю 20 км/с. Вчені тоді припустили, що магнітне поле та гравітація не можуть повністю пояснити цей феномен. Нові дослідження показали, що це електричне поле допомагає підіймати атоми кисню на висоту, де вони можуть бути виштовхнуті у космос іншими процесами.
Таке поле називається амбіполярним і працює за принципом, коли електрони та позитивні іони притягуються один до одного, але електрони все одно намагаються «втекти» у космос. Це створює своєрідний «електричний повідець», який дозволяє часткам залишати Землю.
Вчені зазначають, що відкриття може дати нові підказки щодо еволюції атмосфери Землі та пояснити, чому наша планета здатна підтримувати життя. Також цей феномен може мати значення для розуміння процесів на інших планетах, таких як Марс, який колись мав густу атмосферу, але з часом втратив її значну частину.