Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вперше в історії українська науковиця полетить у космос
У п’ятницю, 26 січня, з космодрому «Америка» (штат Нью-Мексико, США) в суборбітальний політ вирушить космічний літак компанії Virgin Galactic. На борту перебуватимуть чотири космічні туристи, зокрема й уродженка Одеси, нині громадянка США, хімікиня Ліна Бороздіна. Це буде вже шоста туристична місія компанії Річарда Бренсона, що отримала назву Galactic 06.
Космоліт VSS Unity виведе літак-носій VSS Eve на висоту приблизно 15 км, після чого він самостійно опуститься на висоту близько 85 км. За фактом, це ще не космос, і такий політ вважається суборбітальним, адже сам космос починається на висоті 100 км. Хоча з цього приводу точаться дискусії, адже деякі вчені вважають, що початок космосу знаходиться на висоті 80 км, у будь-якому разі подібні польоти від Virgin Galactic класифікуються космічними.
Сам політ триватиме півтори години, і туристи зможуть на кілька хвилин відчути невагомість, перш ніж повернутися назад на Землю. Як ідеться на сайті компанії Virgin Galactic, 26 січня в космос полетять четверо туристів: троє зі США й один з Австрії. Але один турист вказаний, як приватний астронавт з України й Лас-Вегаса (США).
Цим туристом є уродженка Одеси, громадянка США, хімік Ліна Бороздіна. На своїй сторінці в Instagram вона поділилася фотографіями, які пов’язані з майбутнім польотом. На одному зі знімків Бороздіна показує нашиті на рукаві льотного костюма прапори України та США.
Журналу Esquire Бороздіна розповіла, що коли вона росла в Одесі, ідея полетіти в космос була схожа на поїздку в Діснейленд. І вона мріяла вирушити в космос із самого дитинства. «До шести років я знала всі сузір'я. Мала Ведмедиця було моїм улюбленим, оскільки його було так важко знайти. Але все ж одне з моїх улюблених занять — це лежати і дивитися на чорне небо. Нескінченність космосу дає мені позитивні відчуття», — розповіла науковиця.
Раніше ми розповідали про те, що українські науковці проектують високотехнологічний наносупутник PolyITAN-12U. Зараз роботи на фінальній стадії, і вже скоро космічний апарат зберуть. Після цього супутник піддадуть цілій низці випробувань, зокрема навантаженням, які імітуватимуть виведення апарату у космос. Також випробовуватимуть електромагнітну сумісність, щоб випромінювання різних блоків не заважали одне одному.