Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вперше в історії вчені пояснили, чому на Марсі неможливе зародження життя
Нове дослідження показало, що Земля та Марс втратили значну кількість міді, цинку та інших ключових для розвитку життя елементів внаслідок масштабних космічних зіткнень під час формування планет.
Науковці тривалий час намагалися пояснити низький вміст помірно летких елементів (MVEs) на Землі та Марсі. Міжнародна дослідницька група під керівництвом доцента Даманвіра Гревала з Університету штату Аризона, до якої увійшли вчені з Каліфорнійського технологічного інституту, Університету Райса та Массачусетського технологічного інституту, запропонувала нове пояснення цього явища.
У дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, науковці вивчили склад залізних метеоритів — залишків древніх планетезималей, які сформувалися у внутрішній частині Сонячної системи. Аналіз показав, що ці метеорити містять значну кількість помірно летких елементів, що спростовує теорію про їх початкову відсутність у ранніх планетарних тілах.
Традиційні теорії пояснювали нестачу MVEs неповною конденсацією елементів у протопланетній туманності або процесами під час диференціації планетезималей. Проте нові результати вказують на інший механізм — серію катастрофічних зіткнень між космічними тілами в процесі формування Землі та Марса.
Це дослідження значно змінює наукові уявлення про хімічну еволюцію планет. Виявляється, що будівельні блоки Землі та Марса спочатку були багаті на елементи, важливі для розвитку життя, але їхня кількість суттєво зменшилася через інтенсивні космічні катастрофи в період формування планет.