Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вперше в історії вчені застосують левітацію для пошуку темної матерії у космосі
Фізики з Університету Саутгемптона у Великій Британії готують до запуску експеримент, який може допомогти у виявленні темної матерії в космосі. Вони планують використати левітуючі графітові пластини у мікрогравітаційних умовах, інформує Science Alert.
Темна матерія залишається однією з найбільших загадок сучасної фізики. Вона не випромінює світло, майже не взаємодіє зі звичайною матерією. А проте, її гравітаційний вплив спостерігається у швидкості обертання галактик та викривленні простору-часу. За підрахунками вчених, її у шість разів більше, ніж звичайної матерії.
Експеримент буде проведений на борту супутника Jovian-1, який обертатиметься навколо Землі протягом двох років. Вчені планують спостерігати за рухом графітових частинок у магнітному полі в умовах мікрогравітації. Якщо темна матерія має достатню щільність, її вплив може викликати слабкі, але вимірювані зміщення цих частинок.
Проект стане першим у своєму роді, який використовує левітаційні технології в космосі для пошуку темної матерії. Якщо експеримент підтвердить її існування, це може стати проривом у розумінні фундаментальної структури Всесвіту. Запуск супутника запланований на початок 2026 року.