Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вперше в історії вчені знайшли супутники за межами Сонячної системи
Астрономи знайшли супутники екзопланет, розташованих поза сонячною системою. Про це пише Space.
Ще у 2018 році група американських вчених оголосила про те, що вона виявила перший екзосупутник. Цей об'єкт, за словами науковців, обертається навколо екзопланети Kepler-1625b, газового гіганта схожого на Юпітер, який розташований на відстані 8 тисяч світлових років від Землі. Він отримав назву Kepler -1625b I.
У 2022 році та ж група науковців заявила про виявлення другого екзосупутника, який обертається навколо газового гіганта, маса якого в 4,6 раза більша за Юпітер, під назвою Kepler-1708b. Планета розташована на відстані 5400 світлових років від Землі. Екзосупутник отримав назву Kepler-1708b I.
Але наприкінці минулого року в журналі Nature Astronomy. було опубліковано дослідження європейських учених, які заявили, що насправді перші екзосупутники не були виявлені. Вчені припустили, що насправді навколо планети Kepler-1708b обертається ще одна планета, а навколо Kepler-1625b — взагалі нічого.
Науковці, які виявили екзосупутники, наполягають на тому, що виявлені ними об'єкти є першими супутниками інших планет за межами Сонячної системи, які вдалося знайти.
Нагадаємо — раніше NASA виявила екзопланету HD 63 433 d, схожу за властивостями на Землю. Небесне тіло обертається навколо зірки того ж типу, що й Сонце. Щоправда, екзопланета «заблокована» приливними силами своєї зірки, так що її один бік настільки розігрітий, що являє собою море лави.
Додамо — нещодавно вчені представили нову теорію, що може пояснити виникнення життя на Землі. Вона базується на дослідженні міжзоряного об'єкта Оумуамуа та інших космічних факторів. Згідно з новою гіпотезою, життя на Землі могло зародитися завдяки хімічним елементам та органічним сполукам, які були доставлені з космосу.