Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Встановлено новий рекорд з передачі даних за допомогою оптоволокна
Міжнародна група дослідників з університету Маккуорі (Австралія) встановила новий рекорд швидкості передачі даних за допомогою стандартного оптичного волокна. У серії експериментів вони досягли швидкості в 1,7 Пбіт/с (1 700 000 Гбіт/с) під час передавання даних кабелем завдовжки 67 км.
Волокно складалося з 19 окремих жил, кожна з яких здатна передавати сигнал. Такий показник відповідає світовим стандартам, а це означає, що оптоволокно можна буде впровадити без значних змін інфраструктури у міжнародному масштабі.
Науковці також розробили скляний чіп із хвилевідним малюнком, який вигравіюваний за допомогою 3D-технології лазерного друку. Такий візерунок дає змогу подавати сигнали в 19 окремих жил волокна одночасно та рівномірно. На відміну від альтернативних технологій, такий підхід дає змогу уникнути втрати енергії та використовує менше потужностей для цифрової обробки.
Вчені зазначають: технічно це не найвища швидкість передачі даних із коли-небудь зареєстрованих — раніше у 2022 році скандинавські дослідники досягли 1,84 Пбіт/с. Однак технологія австралійців, вважають розробники, ближча до впровадження, оскільки використовує стандартний діаметр кабелю і не вимагає істотної модернізації інфраструктури.
Нагадаємо — група дослідників з NASA, Массачусетського технологічного інституту, компанії Terran Orbital та наземної станції Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) встановила рекорд передачі даних з космосу на земну станцію за допомогою лазерного зв’язку. Супутник зміг передати дані зі швидкістю 200 Гбіт/с.