Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вибух первинної чорної діри допоміг вченим винайти нову фізику
Астрофізики виявили, що первинні чорні діри, які могли утворитися одразу після Великого вибуху, можуть поступово нагріватися й вибухати завдяки випромінюванню Гокінга — квантовому процесу, що дозволяє чорним дірам випускати частинки через їхні сильні гравітаційні поля. Спостереження за такими рідкісними вибухами можуть дати підказки про існування нових частинок і допомогти зрозуміти компоненти темної матерії, пише Live Science.
На відміну від звичайних чорних дір, які формуються при колапсі масивних зірок, первинні чорні діри, за гіпотезою, утворюються у дуже щільних регіонах космічного середовища незабаром після Великого вибуху. Завдяки випромінюванню Гокінга, з часом такі чорні діри втрачають масу, нагріваються та врешті-решт вибухають. Дослідники припускають, що ці спалахи можна буде виявити за допомогою майбутніх телескопів для реєстрації гамма-променів і нейтрино, що дозволить перевірити деякі з основних теорій фізики високих енергій.
У новому дослідженні фізики Марко Кальца та Жоау Г. Роза розробили інструменти для оцінки маси і обертання таких чорних дір, спостерігаючи за їх випромінюванням у процесі випаровування. Спостереження за цим процесом може розкрити існування нових частинок, зокрема аксіонів, передбачених теорією струн, що суттєво змінило б наукове розуміння основ фізики.
Нагадаємо — нещодавно науковці запустили новий амбітний проект під назвою «Hyperion» — конкурс з розробки міжзоряного корабля, на якому люди зможуть жити протягом кількох поколінь під час подорожі до інших зірок. Згідно з умовами конкурсу, команди мають складатися щонайменше з трьох фахівців: архітектора, інженера та соціолога.