Підписуйтеся на наш телеграм канал!


Виробник найпопулярнішого штучного інтелекту візьме участь у створенні робота-гуманоїда
Норвезька фірма 1X Technologies, яка займається робототехнікою, залучила $ 23,5 мільйона інвестицій, які будуть спрямовані на виробництво комерційного робота-гуманоїда. Розробники планують запустити масове виробництво двоногого андроїда EVE, над яким працюють понад 9 років. Найбільший внесок у розробку зробила компанія OpenAI. Фірма також куруватиме процес виробництва робота.
«1X раді, що OpenAI вкладається у наші розробки. Ми об'єднуємо наші місії — нам важлива продумана інтеграція нових технологій у повсякденне життя людей. Маючи таку підтримку, ми продовжимо досягати значних успіхів у сфері робототехніки», — заявив Бернт Ойвінд Бьорніх, генеральний директор і засновник 1X Technologies.
З моменту заснування компанії у 2014 році, 1X розробила унікальні системи ШІ, спрямовані на створення безпечних роботів, які можуть працювати разом з людьми. У 2022 році компанія здійснила свій перший прорив, коли підписала контракт на дистрибуцію щонайменше 140 андроїдів моделі NEO для посилення безпеки комерційних об'єктів у США.
Розробники запевняють: робот EVE зможе взаємодіяти з навколишнім середовищем подібно до людини. Його планують використовувати у сфері безпеки, легкої промисловості та охорони здоров’я. Робот також підійде для фізичної праці там, де бракує людського ресурсу. Здійснювати керування EVE можна буде за допомогою VR-контролю та алгоритмів штучного інтелекту. Першу партію нових андроїдів протестують в Осло, столиці Норвегії.
Однак 1X Technologies не єдина фірма, яка спрямовує ресурси на створення роботів-гуманоїдів. Раніше ми розповідали про людиноподібного робота Figure 01 від стартапу Figure. Як заявляють розробники, ключовою відмінністю Figure 01 від більшості аналогів є алгоритми ШІ, які ним керують і дають змогу навчатися. У майбутньому робот зможе підіймати та переносити вантажі, а з часом стане універсальною машиною, яка замінить більшість різновидів фізичної людської праці.
Не слід забувати й про розробки компанії Ілона Маска — Tesla Optimus. Нинішні версії Optimus можуть рухатися зі швидкістю 8 км/год, підіймати до 68 кг вантажу та переносити до 20,5 кг. При цьому сам робот важить близько 57 кг.