Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Японські дослідники спрогнозували точну дату закінчення життя на Землі
Vice інформує: група вчених з університету Тохо в Японії спрогнозувала, коли на Землі завершиться існування складних форм життя. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature Geoscience, це може статися приблизно через мільярд років, коли в атмосфері нашої планети закінчиться кисень. Результати були отримані на основі 400 тисяч комп’ютерних симуляцій, виконаних із застосуванням моделей NASA.
Основна причина — поступове старіння Сонця. У процесі еволюції зірка стає яскравішою, що призводить до підвищення температури на поверхні Землі. В результаті прискорюється випаровування води, порушується вуглецевий цикл, необхідний для фотосинтезу, і, зрештою, рослинність гине. Це запускає ланцюгову реакцію, яка веде до зникнення кисню в атмосфері.
Відповідно до моделі, атмосфера Землі перетвориться на середовище з високим вмістом метану та майже повною відсутністю кисню. Такий сценарій більше нагадуватиме умови на планеті мільярди років тому, до виникнення складного життя. Всі організми, які потребують кисню — включно з людьми, тваринами та рослинами — не зможуть вижити в таких умовах.
Водночас мікроби, здатні жити без кисню, ймовірно, зможуть ще певний час існувати в ізольованих анаеробних середовищах. Проте їхнє життя не буде свідченням придатності планети для більшості відомих живих форм. Ця перспектива вкотре нагадує, що Земля — не вічно стабільне середовище.
Автори дослідження наголошують, що панікувати не варто. Втім, усвідомлення того, що придатність Землі для життя має конкретний термін, має посилити розуміння вразливості нашої біосфери та необхідності відповідального ставлення до довкілля вже сьогодні.