Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Японські інженери вперше в історії створили високоточний ядерний годинник за допомогою лазерів
Фізики з Лабораторії квантової метрології RIKEN, національного науково-дослідного інституту в Японії, зробили значний прорив у розробці ядерних годинників за допомогою лазерів. Такі пристрої можуть бути у десять разів точнішими за сучасні оптичні атомні годинники й менш чутливими до зовнішніх впливів, інформує Interesting Engineering.
Ядерні годинники засновані на вимірюванні часу життя ядер торію-229. Фізики змогли захопити тричі заряджені іони торію-229 (229Th3+) і точно виміряти їхній час розпаду за допомогою лазерів. Завдяки особливо низькій енергії збудження ядра торію-229, його можна ефективно збуджувати вакуумним ультрафіолетовим лазером, що робить його ідеальним для використання в ядерних годинниках.
На відміну від оптичних атомних годинників, які можуть відхилятися лише на одну секунду, що вдвічі перевищує вік Всесвіту, ядерні годинники обіцяють бути ще точнішими. Це може допомогти у відкритті нових фізичних явищ, зокрема темної матерії.
Японські науковці підкреслили, що тривалість життя іонів торію-229, яка становить близько 1,400 секунд, є оптимальною для реалізації високоточних ядерних годинників. Зараз команда фізиків зосереджена на розробці нового лазера для подальшого дослідження ядерного годинника, що може відкрити нові горизонти у сфері точного вимірювання часу та сприяти розкриттю таємниць фундаментальної фізики.
Раніше ми інформували про те, що команда інженерів, яка створила найточніший з відомих годинників у світі, побила власний рекорд з точності хронометражу. Дослідники створили годинник з максимально високим рівнем точності. Йому знадобиться 39,15 млрд років, щоб відстати на одну секунду.