Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Японські науковці назвали причину втрати зв’язку з єдиним космічним зондом, який досліджував Венеру
Науково-популярне медіа Space інформує: японська космічна агенція JAXA повідомила про те, що контакт із зондом «Акацукі» втрачено. На сьогодні він є єдиним космічним апаратом, який вивчає Венеру, перебуваючи на орбіті планети.
«Акацукі», який коштує $ 300 млн, Японія відправила у космос для вивчення клімату Венери ще у 2010 році. Спочатку через відмову двигуна зонд не зміг вийти на орбіту навколо Венери і почав кружляти навколо Сонця. Тільки у 2015 році «Акацукі» після серії маневрів все ж почав кружляти навколо пекельної планети. Відтоді японський апарат займався дослідженням Венери, що дало змогу вченим зробити декілька важливих відкриттів. Але зараз, імовірно, робота апарату підійшла до завершення.
У JAXA повідомили, що контакт з апаратом було втрачено ще наприкінці квітня через тривалий період нестабільної орієнтації, і відтоді неодноразово вчені намагалися відновити зв’язок з «Акацукі», але поки що ці спроби не були успішними. Апарату потрібно зберігати стабільну орієнтацію, щоб спрямувати антену і зв’язатися із Землею. Японські вчені повідомили, що продовжать роботу з відновлення зв’язку з зондом.
Насправді зонд «Акацукі» вже завершив свою основну місію, однак її було розширено і продовжено. Навіть якщо японський апарат не вдасться повернути до нормальної роботи, все ж він допоміг покращити розуміння клімату та динаміки атмосфери Венери.
Навіть якщо єдиний людський зонд навколо Венери вже вийшов з ладу, друга планета від Сонця ненадовго залишиться на самоті. Наприкінці цього десятиліття NASA, Європейське космічне агентство, Індія і приватні компанії планують відправити до Венери свої зонди.
Науковці хочуть з’ясувати, чому планета, яка схожа на Землю за розміром і складом, стала таким пекельним світом із найвищою температурою і величезним тиском. Також потрібно з’ясувати, чому планета постраждала від сильного парникового ефекту і стала найспекотнішим світом у Сонячній системі. І звісно ж деякі вчені вважають, що в атмосфері Венери теоретично може існувати життя, тож науковці прагнуть з’ясувати, чи так це.