Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Японські науковці запустили на орбіту Землі розвідувальний радіолокаційний супутник, що відстежуватиме балістичні ракети
Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) спільно з Mitsubishi Heavy Industries успішно запустило ракету-носій H-2F-48 з космодрому Танегасіма, вивівши на орбіту новий розвідувальний супутник IGS-Radar 8. Супутник, розроблений компанією Mitsubishi Electric, стане важливою частиною системи національної безпеки Японії, забезпечуючи збір радіолокаційної інформації. Він створить тандем з оптичним супутником IGS-Optical 8, що був запущений у січні цього року.
Розробка японської системи супутникової розвідки почалася ще у 1998 році після випробувань балістичних ракет Північною Кореєю. Саме натяки на перспективну військову агресію підштовхнули Японію до самостійного збору даних, оскільки отримання інформації від США було дорогим і повільним. До сьогодні на орбіті вже перебувають вісім японських супутників серії IGS, поділених на оптичні та радіолокаційні.
Космічний запуск підсилює спроможності Японії у сфері національної безпеки та розвідки, особливо в контексті загроз з боку Північної Кореї та Китаю.
Раніше ми розповідали про те, що японські інженери планують побудувати космічний ліфт, який може значно спростити подорожі у космос. Проект, очолюваний корпорацією Obayashi, передбачає створення ліфта, що підніматиметься на висоту 96 000 км за допомогою надміцного кабелю з вуглецевих нанотрубок.