Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Японські науковці заявили про революційне відкриття нового типу енергії

Японські науковці заявили про революційне відкриття нового типу енергії

5:28 pm, 16 Серпня, 2024

Дослідники з Університету Осаки досягли значного прогресу в технології отримання так званої «блакитної енергії». За словами науковців, це може стати стійкою альтернативою викопним паливам, інформує SciTech­Dai­ly.

Японські вчені розробили спосіб контролювати рух іонів через нанопористу мембрану, застосовуючи напругу до гейт-електрода, що суттєво підвищує ефективність і масштабованість цієї технології.

Дослідники пояснили: блакитна енергія генерується шляхом руху іонів у соляному розчині з областей високої концентрації в області низької концентрації. Використовуючи нанопористі мембрани, вчені змогли керувати потоком іонів і підвищити щільність потужності до 15 Вт/м². 

У дослідженні, опублікованому в журналі ACS Nano, йдеться про те, що застосування різних напруг дозволяє досягти повної селективності для позитивно заряджених іонів, що призвело до шестикратного збільшення ефективності осмотичної енергії. Вчені сподіваються, що в майбутньому нанопористі осмотичні генератори стануть важливим джерелом стійкої енергії.

BTC

$77,508.73

-1.32%

ETH

$2,315.37

-3.26%

BNB

$636.74

-0.85%

XRP

$1.43

-0.67%

SOL

$85.38

-2.15%

Всі курси
Показати більше