Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Японські вчені спробують передавати енергію з космосу відразу на Землю
Науковці з Японії заявили, що у 2025 році спробують відправити електроенергію із супутників на приймальні наземні станції.
Раніше дослідженнями у цій сфері займалася група вчених під керівництвом колишнього президента Кіотського університету Хіросі Мацумото. Дослідник ще у 1980-х роках першим у світі здійснив передачу енергії за допомогою мікрохвиль у просторі.
Вже у 2009 році вченим Кіотського університету вдалося за допомогою мікрохвиль передати енергію з дирижабля, який знаходився на висоті 30 метрів, на мобільний телефон користувача. Того ж року стартував тематичний проект, очолюваний Міністерством економіки, торгівлі та промисловості Японії, в якому беруть участь промислові компанії, уряд та унівеситети.
Вже у 2015 році японські вчені провели успішні експерименти з передачі мікрохвильової енергії на 50 метрів у горизонтальному напрямку, а у 2018 — на таку ж відстань у вертикальному. Повідомляється, що у майбутньому будуть зроблені спроби передачі енергії у вертикальному напрямку на відстань від 1 до 5 км.
Проекти, зосереджені на комерціалізації передачі енергії з космосу просувають й інші країни. Зокрема, у США цим займається дослідницька лабораторія ВПС і Каліфорнійський технологічний інститут. Натомість у Китаї вже декілька років триває будівництво наземної станції для приймання високоенергетичного мікрохвильового випромінювання з орбіти за проектом Чунцінського університету.
Нагадаємо — нещодавно у NASA оголосили, що експериментальна система супутникового лазерного зв’язку досягла свого нового рекорду — 200 Гбіт/с. Це у 400 разів швидше, ніж дозволяє найкращий тариф Starlink (500 Мбіт/с). У майбутньому блоки лазерного зв’язку забезпечуватимуть комунікаційні канали постійних місій на Місяць та Марс. Також високошвидкісні оптичні канали з’являться в нових космічних наукових приладах, включно з телескопами.