Підписуйтеся на наш телеграм канал!
ЄС витратив 400 000 євро на віртуальну вечірку для шістьох людей
Відділ зовнішньої допомоги Європейської комісії виділив 387 000 євро, щоб влаштувати вечірку у метавсесвіті. Щоправда, на івент, який відбувся 29 листопада, з’явилися лише шість осіб.
«Я тут на „гала“ концерті в метавсесвіті департаменту зовнішньої допомоги ЄС вартістю 387 тис. євро (створеному для залучення політично незаангажованих людей віком від 18 до 35 років)», — написав у Twitter кореспондент медіа Devex Вінс Чедвік. «Після перших розгублених розмов із приблизно п’ятьма іншими людьми, які з’явилися, я залишився один».
I’m here at the «gala» concert in the EU foreign aid dept’s € 387k metaverse (designed to attract non politically engaged 18−35 year olds — see story below). After initial bemused chats with the roughly five other humans who showed up, I am alone. https://t.co/ChIHeXasQP pic.twitter.com/kZWIVlKmhL
— Vince Chadwick (@vchadw) November 29, 2022
За задумом, аватари метавсесвіту Global Gateway бродять навколо сюрреалістичного тропічного острова — тут цілодобово відбувається пляжна вечірка, літають дрони з екранами, на яких миготять слова «освіта», «охорона здоров’я» тощо. На острові діє відкрита книжкова артінсталяція як «символ людської подорожі до знань», велика червона статуя бореться з прототипом молекули коронавірусу, а аватари користувачів можуть ходити по воді.
Євросоюз представив метавсесвіт як «ідеальне місце для знайомства з новими людьми та роздумів над глобальними проблемами, щоб змінити спільне майбутнє». Проект віртуальної реальності є частиною плану ЄС, спрямованого на будівництво нової інфраструктури в країнах, що розвиваються, а також залучення молоді віком 18−35 років до розуміння того, «що ЄС робить на світовій арені». Загальний бюджет, закладений до 2027 року, становить 300 мільйонів доларів, левову частку з яких нададуть інвестори.
З усіх запланованих витрат у рамках довгострокової ініціативи ЄС (особливо, якщо зважати на те, що більшу частку коштів залучать зовні) створення вечірки у метавсесвіті виявилося найбільш невиправданим використанням інвестицій. Якщо конвертувати витрачену суму на шістьох відвідувачів вечірки, Єврокомісія не пожаліла по 64 500 євро на кожного з них. На цей час це можна вважати найдорожчим розважальним заходом на території Європи, який перевершує ціни на квитки на концерти топових світових зірок (наприклад, найдорожчий квиток на концерт Мадонни в Європі коштував $ 1500, а Барбари Стрейзанд у США — $ 2000).
Додамо, що запуск метавсесвіту також викликав хвилю обурення в інтернет-користувачів. «У Східній Африці сильна посуха, ООН не має достатньо коштів на їжу для біженців, йдуть війни, і це те, на що ви вирішили витратити гроші?» — звернувся до ЄС користувач Twitter. У відповідь на закид речник Єврокомісії зазначив: «Європейська комісія зобов’язана інформувати громадян ЄС про свою поточну діяльність. Кампанія (по створенню метавсесвіту) виконує цей обов’язок і за допомогою інноваційних засобів комунікації має на меті охопити аудиторію, яка не має доступу до традиційних джерел інформації ЄС».
Коментар чиновника ЄС не задовольнив медійників, тож ЗМІ вже встигли охрестити віртуальну реальність Global Gateway безперспективним «цифровим сміттям».
Нагадаємо — криптовалютні аналітики назвали метавсесвіти головною кіберзагрозою 2023 року. Користувачів попередили про ймовірні шахрайські схеми, віруси, програми-вимагачі та фішинг. Експерти також вважають, що кількість віртуальних злочинів ростиме зі збільшенням метавсесвітів, обсяг ринку яких до 2026 року досягне $ 50 мільярдів.