Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Європейський центральний банк передбачає швидку капітуляцію біткоїна
Попри те, що флагманська криптовалюта на цей час може здатися стабільною, біткоїн «знаходиться на межі неактуальності» — таку думку висловили два радники Європейського центрального банку (ЄЦБ) Ульріх Біндсейл і Юрген Шааф. Згідно з їхньою спільною публікацією у блозі ЄЦБ, біткоїн на території ЄС рідко використовується у транзакціях і становить репутаційний ризик для державних банків.
Стабілізація вартості біткоїна на рівні близько 20 000 доларів США — порівняно з піком 2021 року, який становив приблизно 69 000 доларів — була «штучно спричиненим останнім подихом перед шляхом до неактуальності», — зазначають чиновники.
«Концептуальний дизайн і технологічні недоліки» біткоїна зробили транзакції «громіздкими, повільними та дорогими», а саму флагманську цифрову валюту — «сумнівною» формою оплати. Біндсейл і Шааф також виступають за те, щоби не надавати біткоїну жодного офіційного платіжного статусу.
«Він (ВТС) не генерує грошових потоків (як нерухомість) чи дивідендів (як акції), не може використовуватися продуктивно (як товари) чи забезпечувати соціальні вигоди (як золото). Таким чином, ринкова оцінка біткоїна базується суто на спекуляціях», — пишуть посадовці.
Мало того — чиновники розкритикували регулятор криптовалют, стверджуючи, що чинні криптовалютні фреймворки були сформовані на основі суджень, нібито «інновації потрібно просувати за будь-яку ціну».
«Оскільки біткоїн, здається, не підходить ні як платіжна система, ні як форма інвестування, його слід розглядати як ні те, ні інше в нормативних термінах, а отже — не слід легітимізувати», — підсумували радники ЄЦБ.
Попри критику флагманського криптоактиву, ЄС активно працює над запуском цифрового євро. Лідери Європейського Союзу вбачають у ньому можливість зберегти цінність спільної грошової валюти для єврозони. «Впровадження передових технологій у систему платежів може зменшити ризик узалежнення від іноземних платіжних сервісів. Це матиме гарні наслідки для стратегічної фінансової автономії Європи», — заявила на початку листопада президент Європейського центрального банку Кістін Лагард.