Підписуйтеся на наш телеграм канал!


За спійманого російського хакера, який вкрав $ 400 мільйонів, уряд США готовий заплатити $ 10 мільйонів винагороди
Міністерство юстиції США пропонує винагороду у розмірі $ 10 мільйонів за інформацію, яка допоможе посадити за ґрати російського хакера. Зловмисник шантажем вимагав кошти у лікарень, шкіл та правоохоронних органів по всій Америці. У Департаменті юстиції повідомили: громадянина держави-терориста Михайла Матвєєва звинувачують у хакерських атаках на 2800 осіб і вимаганні викупу щонайменше на $ 400 мільйонів.
Для своєї злочинної кібердіяльності росіянин придумав безліч псевдонімів — Wazawaka, m1x, Boriselcin, Uhodiransomwar тощо. Матвєєв використовував три різні варіанти шкідливого ПЗ (ransomware) для атак на жителів США. У червні 2020 року він атакував поліцію в Пассаїк-Парк, а торік у травні - некомерційну організацію в галузі психічного здоров’я в окрузі Мерсер та поліцейський відділок у Вашингтоні.
«Завдяки видатній слідчій роботі разом з нашими партнерами із ФБР, Матвєєв більше не ховається у тіні», — заявив прокурор округу Нью-Джерсі Філіп Селлінгер. -«Ми публічно ідентифікували його злочинні дії та пред’явили безліч федеральних звинувачень. Нехай вони стануть нагадуванням для всіх кіберзлочинців. Ми не пожаліємо ресурсів для притягнення до відповідальності тих, хто використовує хакерські атаки з метою отримання викупу».
Використані Матвєєвим варіанти шкідливого програмного забезпечення відомі як LockBit, Babuk і Hive. Схема дій злочинця завжди була приблизно однакова: спочатку хакер отримував доступ до вразливих комп’ютерних систем, потім надсилав повідомлення жертві з вимогою оплати в обмін на дешифрування даних або утримання їх від оприлюднення. Якщо жертва не сплачувала необхідну суму, Матвєєв публікував інформацію на ресурсах з вкраденими даними.
«ФБР непохитне у своєму зобов’язанні знищити кіберзлочинців, таких як Матвєєв», — заявив помічник директора кібервідділу ФБР Браян Ворндран. — «Ми не потерпимо схожих атак проти американських громадян».
Матвєєву висунуто звинувачення у навмисному завданні шкоди, свідомому оприлюдненні приватної інформації іноземних громадян та кібершантажі з метою викупу. Якщо провину росіянина доведуть, він може отримати понад 20 років тюремного ув’язнення.
Нагадаємо — за минулі 4 місяці російські хакери здійснили понад 700 кібератак на Україну. Лише у квітні опрацьовано 151 атаку хакерів країни-окупанта, 54 з яких припали на органи влади.