Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Закон України «Про віртуальні активи» доопрацюють згідно з положеннями регулятора ЄС
Закон України «Про віртуальні активи», який торкається ринку криптовалют, доопрацюють з урахуванням положень європейського законопроекту про регулювання MiCA. Про це повідомили представники Міністерства цифрової трансформації. За словами відомства, після того, як Україна набула статусу кандидата на членство в ЄС, локальне законодавство необхідно адаптувати до європейських стандартів. Крім Мінцифри, над відповідними поправками до закону працюють НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України), Національний Банк та великі гравці ринку.
«Перегляд, ймовірно, стосуватиметься прийнятої класифікації ВА (віртуальних активів — ред.). Також будуть переглядатися умови початкових пропозицій зі законопроекту про те, що слід вважати віртуальними активами та багато іншого», — зазначили у міністерстві. У НКЦПФР додали, що оновлення закону є обов’язковим для подальшої розробки норм з оподаткування криптовалют, їх підготують окремим законопроектом. Нову редакцію документа оприлюднять наприкінці 2022 року.
Ухвалений у вересні 2021 року закон України «Про віртуальні активи» не набуде чинності до моменту внесення змін до Податкового кодексу України. Коли це станеться — наразі невідомо. Воєнний стан, який діє на території України, повернення пандемії Covid-19 або інші нагальні питання можуть уповільнити процес.
Законопроект про регулювання МіСА дозволить Європі стати першою частиною світу, де встановлені чіткі правила щодо цифрових активів. Цікаво, що правила MiCA охоплюватимуть лише криптовалюти, питання невзаємозамінних токенів та стейблкоїнів наразі залишається відкритим. Втім, раніше повідомлялось про те, що Єврокомісія готова додати до MiCA правила, що регулюватимуть обіг невзаємозамінних токенів та розглянути вплив на довкілля криптовалют, що працюють на алгоритмі PoW (Proof-of-work).
На минулому тижні глава криптовалютної біржі Binance Чанпен Чжао висловив припущення, що законодавство ЄС про ринки криптоактивів (MiCA), ймовірно, буде прийнято у всьому світі як стандарт регуляторної політики щодо криптовалют. Однак глава Binance висловив деякі побоювання щодо обмеження випуску стейблкоїнів з прив’язкою до долара США. Чанпен Чжао вважає, що це може призвести до їхньої можливої заборони в ЄС.