Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Засновника анонімної криптовалюти екстрадують в Південну Африку
Американський окружний суд у Теннессі ухвалив рішення екстрадувати співзасновника анонімної криптовалюти Monero Рікардо Спагні. Згідно з документом, виданим судом, екстрадиція Спагні до Південно-Африканської Республіки (ПАР) відбудеться 5 липня цього року.
Співзасновнику Monero висунуто обвинувачення на 378 пунктів. Серед них — шахрайство на суму 1.5 мільйона південноафриканських рандів ($ 93 000), підробка документів і розголошення конфіденційної інформації. Саме тому влада ПАР видала ордер на арешт Спагні й попросила правоохоронців США затримати його для екстрадиції. Минулого року Спагні вже арештовували саме через ордер ЦАР, але випустили після надання його адвокатами ряду доказів.
Цікаво, що після звільнення з-під варти у 2021 році Спагні писав у Твіттері, що хоче повернутися до Південної Африки та самостійно все владнати: «Я дуже вдячний, що суд США звільнив мене. Я активно працюю зі своїми адвокатами над тим, щоб якнайшвидше повернутися до Південної Африки, щоб я міг розглянути цю справу та розв’язати це питання раз і назавжди. Це те, що я завжди хотів зробити».
I am very pleased that the U.S. court has released me. I am actively working with my attorneys on a way to return to South Africa as soon as possible so I can address this matter and get it behind me once and for all. That’s what I’ve always wanted to do.
— Ric «el pony esponjoso» (@fluffypony) September 21, 2021
Наразі невідомо чи з таким же ентузіазмом Рікардо Спагні сприйняв рішення суду про екстрадицію. Як ми вже повідомляли раніше, Спагні вкрав у своєї попередньої компанії Cape Cookies близько $ 93 000. Його також підозрюють в перехопленні рахунків-фактур, призначених для IT-провайдера Ensync, і фальсифікації нових інвойсів. Спагні створював накладні нібито від Ensync, вносячи інформацію про банківський рахунок та номер платника ПДВ своєї фірми, і надсилав їх до Cape Cookies.
Втім, співзасновник Monero не єдиний криптошахрай, який очікує на екстрадицію. Так хакеру Роберту Барру, що вкрав понад 35 мільйонів фунтів стерлінгів, загрожує примусове переміщення до США.