Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Затриманий хакер Digit визнав, що планував знеструмити всю Україну на три дні

Затриманий хакер Digit визнав, що планував знеструмити всю Україну на три дні

3:47 pm, 4 Травня, 2026

Артем Ревенський, відомий у хакерських колах під ніком Dig­it, визнав провину перед федеральною прокуратурою Каліфорнії. Наприкінці квітня він уклав угоду зі слідством — максимальний термін ув’язнення за пред’явленими звинуваченнями сягає 27 років, однак умови угоди передбачають можливість пом’якшення вироку.

Власті США вважають Ревенського учасником угруповання Sec­tor 16, яке спеціалізувалося на атаках проти країн, що хакери вважали ворожими. Серед жертв — США, Україна, Німеччина, Франція та Латвія. Зловмисники проникали в промислові системи та виводили з ладу обладнання, пов’язане з видобутком і транспортуванням нафти й газу.

Ревенського затримали 2 листопада 2025 року в Домініканській Республіці, після чого екстрадували до штату Нью-Джерсі. Судові документи розкривають деталі кількох спланованих операцій угруповання, зокрема щодо України. Серед цілей фігурували автозаправні станції в Києві та енергосистема країни загалом.

У приватному листуванні Ревенський розповідав співучаснику про намір знеструмити всю Україну на три дні. Чи вдалося реалізувати цей план — слідство не уточнює. Восени 2025 року хакери отримали доступ до об’єкта видобутку природного газу в Полтаві.

Плани угруповання виходили далеко за межі цифрових атак. У переписці учасники обговорювали фізичне пошкодження обладнання — деформацію трубопроводів і перевантаження систем вентиляції та газовидобутку.

BTC

$78,822.80

-0.05%

ETH

$2,339.79

0.18%

BNB

$622.30

0.50%

XRP

$1.39

-0.44%

SOL

$84.07

-0.38%

Всі курси
Показати більше