Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Жителів бідних країн запропонували перетворити на комп’ютерних персонажів за допомогою криптовалюти
Криптовалютний бізнесмен та член Wolves DAO Майкл Коссар запропонував перетворити жителів бідних країн на комп’ютерних персонажів ігор — основна мета такої провокаційної ідеї розважити багатих гравців.
Очевидно, учасники криптовалютної спільноти таку ідею не підтримали, назвавши це сучасним рабством. Так журналіст Енді Чок у своєму матеріалі написав: «Люди грають в крипто-ігри з думками про те, як багаті жителі Заходу можуть продуктивно використати громадян третього світу… Це огидна ідея, яка буквально є сучасним рабством».
Втім, є одна позитивна сторона у цій ситуації: привернувши увагу світової спільноти до такої ідеї Майкла Коссара, користувачі можуть спонукати державні структури зайнятися розробкою правил етики для web3-ігор. Втім, Коссар не єдиний, хто запропонував «оптимізувати рабство» — філіппінські студенти грають у NFT у борг, адже не мають матеріальної можливості придбати власних персонажів. Власники орендованих невзаємозамінних токенів отримують великі відсотки від прибутків таких персонажів.
У це важко повірити, втім у ХХІ столітті окрім віртуального рабства у web3-просторі існує й реальне крипто-рабство. Так на початку серпня поліція Казахстану розкрила підпільну мережу майнінгових ферм. Окрім незаконного видобування криптовалюти, зловмисники утримували айтішника у трудовому рабстві. Як стало відомо, угрупування кримінальних авторитетів Казахстану шантажем та погрозами змусило ІТ-спеціаліста обслуговувати роботу майнінгових установок. Підпільний бізнес приносив шахраям прибуток у розмірі $ 300 000 — $ 500 000.