Підписуйтеся на наш телеграм канал!
200 криптовалютних гаманців найвідоміших хакерів-вимагачів було арештовано Європолом, ФБР та СБУ
СБУ спільно з правоохоронцями США, Великої Британії та ЄС викрила міжнародне угруповання хакерів-вимагачів. про це стало відомо з повідомлення від українських правоохоронців в офіційному Telegram-каналі.
У результаті спільних дій викрито учасників потужного міжнародного угруповання хакерів під назвою «LockBit». За матеріалами справи, зловмисники викрадали у відомих компаній таємну інформацію і персональні дані, а потім вимагали за них «викуп». Серед організаторів та учасників угруповання були громадяни України та рф.
Протягом майже п’яти років зловмисники здійснили понад 3000 кібератак проти фінансових установ та корпорацій західних країн, які надають оборонну допомогу Україні. Задокументовано, що тільки з однієї з американських компаній хакери вимагали понад 90 млн доларів США.
Для викрадення корпоративних відомостей хакери використовували спеціально розроблені програми-вимагачі. За даними розслідування, учасники угруповання дистанційно «запускали» шкідливе програмне забезпечення на комп’ютери користувачів. Після цього «вірус» збирав закриту інформацію, а потім блокував роботу комп’ютерної техніки і «пропонував» її відновити після сплати грошей. У разі відмови зловмисники погрожували не тільки паралізувати весь технологічний процес потерпілих компаній, але й «злити» їхні конфіденційні відомості у відкриту мережу.
На цю мить даркнет-сайти хакерського угруповання заблоковані правоохоронцями.
Крім того, у США та семи країнах Євросоюзу вилучено понад 30 серверів, з яких зловмисники проводили кібератаки й де зберігали викрадені дані. Разом з цим заблоковано понад 200 криптовалютних рахунків злочинного угруповання.
У ході слідчих дій в Україні виявлено мобільні телефони та комп’ютери з доказами незаконної діяльності. Отримані речові докази будуть надані міжнародним партнерам для продовження розслідування та притягнення винних до відповідальності.
Нагадаємо — LockBit з’явилася у 2019 році. До 2022 року ця програма-вимагач стала найпоширенішою у світі. Її розробники пропонували своє рішення як RaaS (Ransomware-as-a-Service) — це модель, за якої шкідливе ПЗ поширюється як франшиза.
У Європолі вважають, що в угруповання були сотні філій по всьому світу. Ведеться слідство.