Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Північнокорейські хакери викрали $600 млн у криптовалюті за 2023 рік
Минулого року пов’язані з Північною Кореєю хакери були залучені до третини всіх крипто-експлойтів і крадіжок, а також вкрали криптовалюти на $600 млн, повідомляють у дослідженні компанії TRM Labs, що спеціалізується на аналітиці в галузі блокчейна і криптовалют. А загалом за останні шість років хакерам, пов’язаним з урядом КНДР, вдалося викрасти майже $3 млрд, підрахували в TRM Labs.
Водночас у 2023 році було викрадено приблизно на 30 % менше, ніж у 2022 році, коли хакерські угруповання, пов’язані з КНДР, вкрали приблизно $850 млн. Більша частина тієї суми припала на експлойт Ronin Bridge, повідомив глава відділу з правових і державних питань TRM Labs Арі Редборд. У 2023 році більшу частину коштів хакери викрали за останні кілька місяців. Ще в серпні TRM повідомила про крадіжку хакерами, пов’язаними з Північною Кореєю близько $200 млн, а за підсумками року сума викрадених ними коштів зросла до $600 млн.
За словами Редборда, північнокорейські хакери атакують комп’ютерні системи з безпрецедентною швидкістю, як і раніше, використовуючи в багатьох випадках соціальну інженерію, яка дає змогу зловмисникам отримувати закриті ключі для доступу до проектів.
Загалом 2023 року внаслідок хакерських атак було викрадено $1,7 млрд, що менше від суми, викраденої попереднього року, яка становила $4 млрд. Редборд пояснив падіння кількома чинниками. По-перше, великих зломів, таких як Ronin Bridge, минулого року було менше. Також аналітик відзначив успішні дії правоохоронних органів, поліпшення контролю за кібербезпекою і, обмеженою мірою, волатильність цін за останній рік.
