Підписуйтеся на наш телеграм канал!

У NASA назвали остаточну дату запуску історичної космічної місії Boeing Starliner
The Hill інформує: програма Starliner компанії Boeing планує запустити свою першу пілотовану місію у космос вже у найближчі вихідні - і це попри те, що раніше NASA оголосило про остаточне скасування всіх планів.
І NASA, і Boeing затвердили ключовий тестовий політ, який стартує у суботу з космодрому на мисі Канаверал, штат Флорида. Перший тестовий політ, в якому візьмуть участь два астронавти NASA, має на меті досягти Міжнародної космічної станції.
Космічний корабель з астронавтами Баррі «Бутчем» Вілмором та Сунітою Вільямс підніметься на вершину ракети Atlas V, побудованої компанією United Launch Alliance (ULA). Успішний політ на орбіту покаже, що програма може доставляти астронавтів на МКС і назад додому. У разі успіху компанія Boeing отримала б дозвіл від NASA на здійснення регулярних польотів.
Програма зіткнулася з проблемами і була змушена відкласти польоти у травні.
Політ був запланований на 6 травня. Його скасували через проблему з клапаном, технічну проблему, яка ще більше відтермінувала історичний зліт. Ще одна спроба, запланована на 17 травня, була відкладена через витік пального і необхідність проведення додаткових випробувань.
У середу компанія Boeing повідомила, що запасні можливості для запуску доступні у неділю, а деякі інші - 5 і 6 червня.
Минулого тижня диспетчери місії повідомили, що клапан був замінений, але витік гелію не буде усунутий до запланованого зльоту. «Ми можемо впоратися з цим конкретним витоком, навіть якщо швидкість витоку зросте в 100 разів», — сказав Стів Стіч, керівник програми комерційних екіпажів NASA.
Якщо політ пройде за планом, екіпаж проведе на МКС тиждень, перш ніж повернеться на Землю.
Компанія Boeing розробляла програму Starliner понад десять років, сподіваючись надати NASA ще одну опцію виряджання астронавтів на МКС. Після завершення місії Boeing буде прагнути скласти більшу конкуренцію компанії SpaceX, що належить Ілону Маску, яка перевозить астронавтів на МКС з 2020 року.