Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці зафіксували однин із найпотужніших спалахів на Сонці, що спричинив перебої у роботі супутників
У вівторок, 1 жовтня, на Сонці відбувся другий за потужністю за останні п’ять років спалах класу X7.1. Така значна сонячна активність спричинила корональний викид плазми, який, за прогнозами науковців, досягне Землі 4 або 5 жовтня, викликавши геомагнітну бурю класу G3. Викид викликав тимчасове відключення радіозв'язку над Тихим океаном, також прогнозується поява полярних сяйв, які можуть бути видимі далеко за межами полярних регіонів. Про це пише Live Science.
Геомагнітні бурі можуть спричиняти перебої у роботі супутникових систем і електромереж на Землі. Зараз Сонце перебуває у фазі сонячного максимуму, який настав раніше, ніж прогнозувалося. Вчені припускають, що ймовірно, буде ще сильнішим, ніж у попередньому сонячному циклі. Очікується, що спалахи та корональні викиди на Сонці триватимуть ще близько року, збільшуючи кількість геомагнітних бур на Землі.
Раніше ми інформували, що геомагнітна буря травня 2024 року була найсильнішою за останні 20 років. Крім утворення третього поясу Ван Аллена, вона створила раніше невідомий вихор в атмосфері Землі. Найпомітнішим наслідком для землян стала поява яскравого північного сяйва на незвичних широтах. Однак геомагнітні бурі можуть мати набагато серйозніші наслідки.