Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені відкрили аномальну зорю, яка викидає у 75 разів більше плазми, ніж Сонце
Астрономи вперше зафіксували величезні бульбашки гарячої плазми на поверхні іншої зірки, окрім Сонця. Аномальні структури спостерігалися на зірці R Золотої Риби, яка знаходиться на відстані 180 світлових років від Землі і є в 350 разів більшою за Сонце. За допомогою наземного телескопа ALMA вченим вдалося з високою деталізацією побачити ці процеси, пише Science Alert.
Кожна з плазмових бульбашок на поверхні R Золотої Риби в 75 разів більша за Сонце. Ці бульбашки є результатом конвекційних процесів, коли тепло з ядра зірки підіймається до її поверхні, утворюючи великі структури. На Сонці подібні процеси також відбуваються, однак вони менші за розміром і менш помітні.
R Золотої Риби є червоним гігантом і переживає останні стадії свого існування, подібно до того, що очікує Сонце через кілька мільярдів років. Цей етап супроводжується суттєвим збільшенням розмірів зірки та змінами в її конвекційних процесах.
Одним із дивовижних відкриттів стало те, що цикл утворення плазмових бульбашок триває близько місяця, а це значно швидше, ніж аналогічні процеси на Сонці. Вчені наразі не мають чіткої відповіді, чому ці структури настільки великі, але припускають, що це може бути пов’язано з еволюцією зірок до стадії червоного гіганта.
Революційні спостереження астрофізиків відкривають нові горизонти для вивчення зірок на пізніх стадіях їхнього існування і дають змогу краще зрозуміти еволюцію подібних процесів на інших зірках у Всесвіті.