Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Американські розробники успішно випробували новітній гіперзвуковий дрон з лазерною системою стеження
Компанія QinetiQ у партнерстві з Міністерством оборони Сполучених Штатів і випробувальним комплексом високоенергетичних лазерних систем White Sands Missile Range оголосила про тестові польоти перших двох дронів Rattler Supersonic Target MkI, пише Defense Mirror.
У рамках програми Rattler High Energy Laser Measurement (HELM), проекту досліджень і розробок, що фінансується QinetiQ, польоти надали вихідні дані для конструкції мішені. Це також дало змогу лазерній системі HELSTF Tracking Illuminating Laser System захоплювати й відстежувати надзвукову ціль на короткій відстані. Своєю чергою це допоможе вдосконалити конструкцію Rattler.
Rattler ST вважається економічно ефективною надзвуковою цільовою платформою для оперативного навчання та оцінки системи. QinetiQ налаштовує платформу для підтримки програми HELM Rattler Міністерства оборони США, інтегруючи плату мішені третьої сторони для вимірювання характеристик високоенергетичного лазера під час польоту на надзвукових швидкостях. Програма вартістю 10 мільйонів доларів США розпочалася ще у лютому 2022 року і завершиться в середині 2024 року.
Технічні характеристики Rattler:
- Можливість запуску «повітря-повітря»;
- Передача телеметричних даних та інформації про простір і позиціювання у реальному часі;
- Система завершення польоту для безпеки на відстані;
- Орієнтований на рішення з індивідуальними варіантами корисного навантаження;
- Довжина — 1,772 м;
- Діаметр — 0,155 м;
- Вага — від 27,3 кг до 30 кг.
Дрон виготовлений з унікальних аерокосмічних алюмінієвих сплавів і нетоксичних матеріалів. Rattler ST не становить небезпеки для довкілля після успішного польоту й завершення. Крім того, ціна Rattler ST забезпечує його позицію конкурентної недорогої надзвукової мішені. Безпілотник підходить для використання над сушею і морем і налаштовується за допомогою додаткових корисних навантажень.