Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Американські вчені представили найпотужніші квантові комп’ютери у світі
Компанія IonQ представила найпотужніші квантові комп’ютери корпоративного класу Forte Enterprise і Tempo для центрів обробки даних, що монтуються у звичайну серверну стійку. Про систему Forte було відомо раніше, а Tempo стала новинкою, яка відібрала у Forte звання найпотужнішого квантового комп’ютера у світі.
Tempo дозволить запускати завдання на 64 алгоритмічних кубітах (AQ), тоді як платформи Forte опираються на 35 AQ. Обидва рішення призначені для підприємств та державних структур, які бажають інтегрувати можливості квантових обчислень в існуючу інфраструктуру.
Важливо, що кубіти квантових систем IonQ під час роботи не вимагають екстремального охолодження, сильного екранування та захисту від вібрацій, що життєво необхідно, для квантових комп’ютерів компаній IBM та Google. Кубіти в системах IonQ — це іони, якими керує лазер. Такі системи просто інтегрувати в сучасну інфраструктуру серверних залів, на що IonQ і зробила ставку. «Сучасні квантові можливості часто обмежені доступністю систем та їх неточністю при масштабуванні. За допомогою Tempo та Forte Enterprise компанія IonQ дає зрозуміти нашим партнерам, що квантові технології можуть працювати разом з існуючим обладнанням ЦОД та призведуть до комерційних переваг протягом двох років. Ми швидко наближаємося до того моменту, коли квантові комп’ютери стануть стандартним набором інструментів для розв’язання світових проблем. IonQ відіграє провідну роль у забезпеченні доступності наших систем, щоб корпоративні компанії могли підготуватись до цього моменту вже зараз», — сказав генеральний директор та президент компанії IonQ Пітер Чепмен.Нагадаємо — минулого тижня корпорація Intel повідомила про власний намір створити один із найпотужніших у світі суперкомп’ютерів для роботи з генеративним штучним інтелектом. Ресурси платформи використовуватиме компанія Stability AI, що реалізує проекти у відповідній сфері. В основу НРС-платформи ляжуть процесори Xeon. Крім того, йдеться про використання приблизно 4000 прискорювачів Gaudi2.